Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

jednorazovy podvodni fotak

Autor josef 
jednorazovy podvodni fotak
13. 07. 2005 16:45
Mate nekdo zkusenosti s focenim pod vodou jednorazovym fotakem?Mohli byste mi nejaky doporucit cenove kolem 500Kc?Jeste lepsi by bylo nejake univerzalni podvodni pouzdro,ale ty ceny...
Zkus LIDL maj ho tam za pouhých 249 Kč. Vodotěsný do 12 metrů, se šnorchlem to de.Už jeden mám taky. Tak za 3 týdny uvidím co z toho bude ???
Re: jednorazovy podvodni fotak
13. 07. 2005 20:42
hledal jsem ted na netu ruzna podvodni pouzdra,znackovy nepripada v uvahu,nektere jsou drazsi nez samotny fotak,nasel jsem docela vyhodnou koupi na webu fotoskoda,
tady je odkaz [online.fotoskoda.cz]
vlevo je nabidka-podvodni foto pouzdra-dale se rozbali ruzne znacky/nejlevnejsi jsou od aquapack/konkretne se mi cenove zamlouva pouzdro prave od teto firmy,je zobrazeno uple dole v nabidce aquapacku-cena 751Kc s dph.
PP
Re: jednorazovy podvodni fotak
13. 07. 2005 21:15
v Electroworldu meli nedavno akci na jednorazovy Kodak 36 snimku za necelych 200Kc,presnou cenu uz si nepamatuju,krome toho tam meli podobny Polaroid za stejnou cenu,ktery vubec v letacich nebyl.
ohledne tech levnych aquapacku jsem cetl v nejake diskusi pripad,jak po ponoreni natekl do poloviny vodou,takze bacha,s nejakym drazsim digitalem by mohl byt problem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PP (13. 07. 2005 21:17).
Nazdar,
aquapac jsem si porizoval loni a muzu jen doporucit. Sebral jsem vsechnu odvahu a sveril mu svuj digital. Lidi se na me na plazi divali tak trochu divne, ze s tim jdu do vody, ale jinak v pohode smiling smiley
Aquapac je z velice pruhledneho plastu, na fotkach to vubec neni videt, problemy nejsou ani pri ostreni nebo foceni s bleskem. Pres pouzdro jsem dokazal bez problemu ovladat vsechny funkce. Vyhodou i nevyhodou je to, ze diky vzduchu pouzdro plave - tahnete ho za sebou jak kacenku. Pri potapeni je pouzitelne tak do 2m, pak uz jsou problemy mackat tlacitka.
Re: jednorazovy podvodni fotak
15. 07. 2005 21:13
Jarda II - právě jsem si představila chlapa, jak táhne foˇák jak kačenku a docela mě to pobavilo grinning smileyDD Ráda bych něco takovýho zkusia, tak dám asi na tebe
cestovatel
Re: jednorazovy podvodni fotak
17. 07. 2005 23:30
Ze zacatku, kdyz me to jeste bavilo, jsem pouzil 2x jednorazovy vodotesny fotak Kodak a pak 1x jednorazovy vodotesny od Agfy. Jenze pak jsem zjistil, ze celkem pod tou vodou zase neni moc co fotit a pri beznem snorchlovani jsou fotky porad dokola stejne.... Nema cenu kupovat vodotesny obal na digital nebo analog fotak, pokud se nepotapis alespon poloprofesionalne. Prestane te to po par filmech vyfocenych pod vodou bavit.
Jarda II.
Re: jednorazovy podvodni fotak
19. 07. 2005 19:31
pretty.woman:

stoji to za to, akorat musis prekonat prvni strach o fotak smiling smiley

cestovatel:

na tom, ze toho neni zase tak co fotit, neco bude, ovsem pouzdro slouzi jako dokonala ochrana pred vlhkem a prachem - to taky neni k zahozeni

v Primostenu se mne podarilo vyfotit tohle [foto.tiscali.cz]

nechapu, kde se tam uprostred zatoky v desetimetrove hloubce vzal smiling smiley
Re: jednorazovy podvodni fotak
20. 07. 2005 13:26
ja zas nechapu, jak se mi to auto mohlo ztratit z trajektu...
Veronika.
Re: jednorazovy podvodni fotak
21. 07. 2005 10:48
No a co bylo uvnitř? Poklad nebo jen kostičky?
My jsme naposledy při potápění v 5 m. zkusili jednorázoví a natekla do něj voda. Koupili jsme u MARESE foťák do 25m. a můžeš v něm měnit filmy stál asi 850 kč. Jenom jsme ho ještě nevyzkoušeli snad konce srpna pak napíšu ale moc mu nevěřim. Pa
Jarda II.
Re: jednorazovy podvodni fotak
21. 07. 2005 19:59
bliz jsem se k nemu nedostal, jen jsem snorchloval a fotak by cestu do takovy hloubky nevydrzel

jestli mate nekdo zajem, muzu na mape vyznacit blizsi polohu a muzete se tam podivat smiling smiley
Re: jednorazovy podvodni fotak
21. 07. 2005 21:08
Příští rok chci jet do Primoštenu (jedna z variant), pošli lokalizaci.
hopkirk@seznam. cz
Dík.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: jednorazovy podvodni fotak
21. 07. 2005 23:55


cestovatel:

na tom je pravdy hodně. Já jsem začal raději bláznit s tím, že než bych fotil pod vodou, tak fotím západy slunce či východy, horizonty, nebo panoramata. Začalo mne to víc bavit. Když jsme byli před třemi lety v Orebiči, tak tam byl potopený vrak a tam bylo co fotit.winking smiley
My jsme se byli letos potápět v chorvatsku a byli jsme na vraku Franceska de Riminy v 50 m. u ostrova Caprie a byla to paráda ráda se tam vrátím. JInak JardoII super fotka ale z blízka by byla ještě lepší. Focení pod vodou je paráda a jsou z toho krásné fotky.Nazdárek
Re: jednorazovy podvodni fotak
26. 07. 2005 11:58
Jarda IIgrinning smileyíky za lokalizaci, tam bych to určitě nečekal.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
je to fajn věc ten foták pod vodu na jedno pouziti az na jednu maličkost po vyvolaní snímků jsem zjistil nedostatky v mem focení problém je v paprscích slunce když vidíš rybu kterou chceš zvěčnit tak nemáš čas přemýšlet o tom jak slunce svítí a chce to fotit važně dost z blízka jinak na snímcích je vše vzdalené ale jinak fajn chce to prostě svou praxi měj se a užij to a kdyžtak napiš zkušenost
jtp
Re: jednorazovy podvodni fotak
01. 08. 2005 22:44
Pri potapecskem vycviku mi muj instruktor poradil, ze z tech jednorazovych jsou nejlepsi Fuji, protoze se spousteji packou. I kdyz uvadeji pouzitelnost jen do cca 5 metru, da se s nim v pohode fotit do 20. Kodaku a spol. se ta gumicka na spousti tlakem vody tak smackne, ze jsou trochu hloub k nicemu. Moc zkusenosti s tim ale sam nemam. Ted jsem dal vyvolat prvni film, tak uvidim...
Re: jednorazovy podvodni fotak
09. 08. 2005 13:02
Ahojky všichni fotografové, jak Vás tak čtu, tak mám taky chuť na nějaký jednorázový foťák, četl jsem něco o Lídlu, tam už nic není, nevíte někdo o podobné akci? Je to jenom pokus a nechci utopit svůj digitál :-)
Včera jsem viděla v Globusu jednorázový foťák pod vodu v balení i s albem na fotky 9x13 za 129,- Kč. Ale nevím značku.
Re: jednorazovy podvodni fotak
10. 08. 2005 15:48
Náš Globus - Ústí nad Labem ho sice měl za 199, ale i tak krása, už ho mám. Díky moc :-)
avatar Re: jednorazovy podvodni fotak
12. 08. 2005 14:00
PennyMarket v Chrudimi. Asi před 14 dny jsem tam koupil ve výprodeji přibližně za 240,- Kč přístroj (raději tomu neříkám foťák) s možností výměny filmu a baterek na blesk. Po otevření pouzdra se ale ztrácí záruka na jeho vodotěsnost. Za 10 dní budu testovat na Hvaru. O zkušenosti se potom podělím.

Michal
FiL
Re: jednorazovy podvodni fotak
08. 09. 2005 10:31
Koupil jsem si univerzální podvodní pouzdro Aquapac a do něj svěřil můj digitál za 15 litrů. Měl jsem trošku obavu o foťák, ale pouzdeo bylo absolutně těsné a bezproblémové. Nafotil jsem plno fotek pod vodou i na vodě. Jsem rád že jsem ho koupil, protože za cca 500,- mám vyřešenej problém na delší čas a navíc ho užívá celá rodina.
Podvodní foťák od marese asi za 800 kč s vyměnitelným filmem do 25 jsem skoušela v chorvatsku. Byla jsem s ním ve 40 m. a vydržel akorád se zablokoval takže mi v té hloubce nedovolil fotit ale jak jsem vystoupala výš tak v pohodě akorád fotky nic moc většinou je všechno rozostřené kromě fotek mě a mého paraťáka a hledí je špatně nastavené takže objekty jsou moc nahoře ale snad se to vychytá. Nebo se n...ru a koupím si něco pořádného takže jestli má někdo zkušenosti napište. Pa
Re: jednorazovy podvodni fotak
10. 07. 2006 22:54
dobry komercny pokus... :-)
avatar Re: jednorazovy podvodni fotak
17. 07. 2006 14:20
Doplnění mé informace z minulého roku. Nebyl to PennyMarket v Chrudimi ale Lidl Nymburk. Foťák obrázky dělá. Má trochu problémy s ostrostí a kvalita použitého filmu není nic moc. Šum jak z laciného digitálu. Film lze vyměnit. Za tu zábavu ty peníze určitě stály.

Ukázka z asi 3m hloubky:




Upraveno 1krát. Naposledy upravil admin (07. 12. 2006 14:57).
lubos
Re: jednorazovy podvodni fotak
18. 07. 2006 21:52
Rozhodne by som bol opatrny s mekkymi puzdrami (sackami) na fotaky. Osobne s tym skusenosti nemam, ale co som pocul od inych potapacov, rozhodne to neodporucaju. Mozno na snorchlovanie do par metrov. Vecsie hlbky problem s tlakom (ide priamo na fotak) tesnostou.
Ak to niekomu stoji za tych par tisic radsej klasicke tvrde podvodne puzdro.
Re: jednorazovy podvodni fotak
10. 04. 2007 21:11
zkoušel jsem jednorázový foťák pod vodu a vydržel do tří metrů, pak jsem uslyšel lupnutí a viděl jsem jak do něj vniká voda. Na pláži jsem to rozebral a vylil. Ze všech fotek mi vyšli tři. Takže zapomeňte na potápení
Levný podvodní fotak je nanic.Jediné foto,které vyšlo,byl zkušební snímek na souši
Re: jednorazovy podvodni fotak
07. 08. 2007 09:17
To Bunkrak: Neviem, čo považuješ za lacný podvodný foťák, ale ja som vlani mal Kodak za 269,-Sk na 27 obrázkov a tie obrázky vyšli úplne perfektne. Foťák som si kúpil viac-menej z blbosti, veľmi som tomu neveril, myslel som že fotky pod vodou budú iba mazanice, ale oni sa fakt podarili. Tak si rovnaký foťák idem kúpiť dnes, pretože zajtra vyrážam na Hvar a neviem sa dočkať !
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 68
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.